מהנעשה בישיבה

מהנעשה בישיבה

פעילות חסד

חסד ומעורבות חברתית

הישיבה מחנכת לנתינה ומאמינה שהדרך לכך היא במעורבות חברתית ועשייה למען האחר. הפעילויות מותאמות לכל שכבת גיל ומלוות את התלמידים בכל תקופות השנה. איסוף מוצרי מזון למשפחות נזקקות, סיוע לחקלאים בסביבה, פריצת שבילים, מפגש עם חולים וקשישים, התנדבות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, קשר עם משפחות שכולות ועוד.
התכנית להתפתחות אישית ומעורבות חברתית מצטרפת אצלנו למעגל הנתינה ובשיתוף עם ארגון ‘לאורו נלך’ הפעילות מתקיימת בכל הכיתות.

מסעות וטיולים


אנו מאמינים כי חלק בלתי נפרד מהלימוד על ארץ ישראל והקשר אליה עובר ‘דרך הרגליים’, יחד עם עולם ערכים שלם שמזמן המפגש עם השטח. מתוך נקודת מבט זו אנו מקפידים לקיים מסעות משמעותיים המדגישים את הערך של העצמה אישית ואחריות קבוצתית. ההדרכה במסעות מתבצעת על-ידי תלמידי י”א שעוברים קורס הדרכה. רוב המסעות כוללים לינת שטח ובישול עצמי והם מנוהלים על-ידי התלמידים. בין המסעות ניתן למנות מסע חופים, סובב כנרת בן 5 ימים, מסע ישראלי חווייתי ומסע הישרדות מאתגר ומחשל.

שנורקלים בים
פעילות בכיתה

הרצאות וסדנאות

אנו מחלקים את השנה לנושאים תקופתיים ובכל תקופה מעמיקים בנושא אחר. בין הנושאים: תשובה ותפילה, אחריות, גבורה, ארץ ישראל, חיי תורה ועוד. סביב כל נושא מתקיימות פעולות שונות ומגוונות – שיעורי חינוך, שיחות והרצאות של דמויות מופת מתחומים מגוונים ומעניינים, הפעלות ע”י המדריכים וימי שיא.

שבת בישיבה

שבתות ישיבה

בישיבה מתקיימות כ-15 שבתות בשנה סביב נושאים ודגשים שונים.
במהלך השבת מתקיימות תפילות וסעודות שבת חגיגיות ופעילויות מגוונות. בחלק מהשבתות משולבת פעילות עם מרצה אורח, ובחלקן פעילות שמכינים התלמידים מהשכבות הבוגרות. השבתות הינן הזדמנות למפגש בלתי אמצעי עם התלמידים והן מהוות חוויה חיובית בעלת ערך ותרומה משמעותית לתלמידים.

'ראש חץ' – מנהיגות צעירה

אחת לשבוע נפגשים נציגי הכיתות שנבחרו על-ידי חבריהם, על מנת להוביל תהליכים ופעילויות שכבתיות וישיבתיות בליווי רכז המנהיגות הצעירה. אנו מאמינים ורואים כי לקיחת אחריות, נקיטת יוזמה ומנהיגות – מקדמים הן את נבחרי ‘ראש חץ’ והן את שאר תלמידי הישיבה ומייצרים שיח משותף וחשיבה חינוכית מקדמת.

פעילות גיבוש
ערב לימוד הורים וילדים

קשר עם ההורים

אנו רואים בהורים שותפים מלאים לעשייה החינוכית. במשך השנה אנו מקפידים לשמור על קשר רציף ועדכונים שוטפים, בין השאר באמצעות עלון קשר חודשי אינטרנטי בו מסופר מהנעשה בישיבה. מעבר לכך מתקיימים מפגשים באסיפות ההורים, ובערבי לימוד משותפים של הורים ובנים בעשרת ימי תשובה ולקראת שבועות תוך מתן דגש על חיזוק הקשר המשולש בין הישיבה, ההורים והתלמיד.
צוות העו”סיות בישיבה יזם תכנית “והשיב” של הדרכה והנחיית הורים למתן כלים וחיזוק הקשר בין ההורה לתלמיד.