בוגרי הישיבה

"את פירות ההצלחה אנו רואים בשילובם של בוגרי הישיבה בישיבות גבוהות, ישיבות הסדר ומכינות יחד עם שירות משמעותי בצה"ל ונאמנות לתורה ולארץ."

בישיבת חיצים הקשר עם הבוגרים נמשך הרבה אחרי סיום כיתה י”ב אל עבר החיים הבוגרים, בהובלת רכז הבוגרים של הישיבה.

תכנית הכנה לחיים

תכנית הבוגרים מתחילה עוד בתקופת הלימודים בישיבה, עם השכבות הבוגרות.

בכיתה י”א אנו מדריכים ומלווים את התלמידים לקראת הצו הראשון ע”י שיחות עם בוגרים, אימון במימון הישיבה דרך אתר “מתגייסים לצו ראשון” והרצאות מטעם האגף החברתי במשרד הביטחון.

בכיתה י”ב בנה רכז הבוגרים תכנית מיוחדת שנקראת “תכנית הכנה לחיים”. במסגרת התכנית תלמידי י”ב שומעים הרצאות בנושאים משמעותיים כמו בניין התורה, הכנה לצה”ל, הכנה לזוגיות, דור ישרים, התנהלות כלכלית נבונה ועוד.

מכיוון שאנו רואים חשיבות גדולה שתלמידי הישיבה ימשיכו למסגרות מתאימות לאחר סיום הלימודים בישיבה, אנו מקיימים לתלמידי י”ב ימי הכוונה מרוכזים בהם מגיעים נציגים מישיבות ומכינות שונות להכיר לתלמידים את מוסדותיהם. אנו משתדלים שהנציגים שיגיעו יהיו בוגרים של חיצים שלומדים באותו מוסד.

שבתות וקשר עם בוגרים

אנו מקיימים מידי שנה שבתות בוגרים בישיבה, בהן אנו נפגשים עם הבוגרים, שומעים מה קורה עם כל אחד ואחד ומפגישים בינם לבין תלמידי הישיבה.

רכז בוגרים שומר על קשר טלפוני עם הבוגרים ואף מגיע לבקר אותם בישיבות, במכינות או בצבא, מוסר להם דרישת שלום חמה מהישיבה ומציע עזרה במידה הצורך. במקרה של בעיה, הרכז מסייע בעזרת אנשי תחום בוגרים בחינוך ההתיישבותי.

תחום בוגרים – ליווי וסיוע

תחום בוגרים בחינוך ההתיישבותי מסייע לבוגרים גם לאחר השירות הצבאי ע”י מימון לקורסים מקצועיים, מפגש הכוונה ללימודים ואיתור מלגות מתאימות. רכז הבוגרים מציין שהעבודה עם הבוגרים מספקת הרבה נחת וחיזוק לעשייה המשמעותית שלנו בישיבת חיצים. “כשאני רואה את הבוגרים לומדים תורה בהתמדה בישיבות, מצטיינים בצבא, מתחתנים ובונים בית של תורה אני מתמלא שמחה, וב”ה יש הרבה שמחה”